• +48 791 365 651
  • klub@zdrowieznatury.suwalki.pl
  • Suwałki, ul. Noniewicza 44A/4
CZYTELNIA
Zespołu chronicznego zmęczenia

Zespołu chronicznego zmęczenia

Dzisiaj powiemy o tym, jak ogromny wpływ na nasze samopoczucie, chęć do życia i witalność ma trzustka, wątroba i nadnercza, które odpowiadają min. za poziom cukru w naszym organizmie. Zaburzenia w pracy tych organów zawsze wiążą się z uczuciem zmęczenia i braku sił, generalnie czujemy się osłabieni. Powodem tego są zaburzenia w gospodarce cukrowej.

Bardzo często dysfunkcje pracy tych organów są spowodowane zakażeniem pasożytami, co z kolej skutkuje często infekcją wirusową wirusami z grupy herpes, jest to zazwyczaj Wirus Epsteina-Barr (EBV). Wirus EBV jest często występującym wirusem u osób z osłabioną odpornością, może być także przyczyn do rozwoju szeregu nowotworów. Jedną z metod pozbycia się wirusa jest zastosowanie terapii usuwania elektronicznego, ale najważniejsze w tym przypadku jest pozbycie się pasożytów, które stanowią „furtkę” dla wirusów. „Załatwienie” pasożytów zazwyczaj skutkuje także pozbyciem się wirusów.

Trzustka, to ważny organ naszego organizmie, który odpowiada za dwie niezwykle ważne funkcje. Dostarcza do jelita cienkiego enzymy umożliwiające trawienie pożywienia i jest centrum „dowodzenia” gospodarki cukrowej w naszym organizmie, a mówiąc dokładnie, odpowiadają za nią wysepki Langenrhansa, które sterują wydzielaniem insuliny. Problem zaczyna się w tedy, gdy w trzustce pojawią się większe ilości metanolu, który jest „przepustką” dla zakażenia przywrami.
Metanol jest powszechnym rozpuszczalnikiem stosowanym min. w przemyśle chemicznym i farmaceutyce, zanieczyszczona nim może być żywności, woda butelkowa, soki owocowa, odkryto go nawet w zdrowej żywności. Można sądzić, że nagminne występowanie tego alkoholu jest spowodowane tym, że jest on stosowany do dezynfekcji i mycia różnorakich urządzeń używanych do produkcji żywności.

Wątroba jest jednym z kluczowych organów warunkujących prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, jest swego rodzaju laboratorium naszego organizmu – zachodzi w niej niezliczona ilość procesów biochemicznych. Posiada duże zdolności regeneracyjne jednak także jest podatna na częste zanieczyszczenia i infekcje. Jednym z zadań wątroby, kiedy wymaga tego sytuacja jest dostarczenie cukrów z zapasów. Problemy zaczynają się wtedy, gdy do wątroby dostaną się przywry, których metabolity są toksyczne. Przywry są także nośnikami wirusów i bakterii, które z kolej z wątroby łatwo przenikają do krwiobiegu. Cierpiących na chroniczne zmęczenie wątroba najczęściej zarażona jest przywrą owczą. Bardzo często przez zarażenie przywrami, dochodzi do tak złego stanu wątroby, przy którym aż dziw bierze, że ten organ jest jeszcze w stanie funkcjonować.

Nadnercza, jak sama nazwa wskazuje znajdują się nad nerkami. Ważną rolą nadnerczy jest produkcja hormonów, które umożliwiają organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Kora nadnerczy, w bardzo złożony sposób odpowiada także za regulację poziomu cukru, wpływając przy tym na działanie trzustki, przez co ma ogromny wpływ na poziom energii w organizmie. U osób osłabionych i chronicznie przemęczonych odkryto w nadnerczach i w trzustce gromadzące się toksyny, najprawdopodobniej pochodzące od pasożytów, bakterii i wirusów. Zatoksycznienie trzustki, wątroby i nadnerczy w bardzo dużym stopniu upośledza ich funkcjonowanie i może być nawet przyczyną do choroby nowotworowej.

Proces leczenia zespołu chronicznego zmęczenia należałoby podzielić na kilka części. Pierwszy etap to pozbycie się pasożytów (przywr), wirusów i bakterii, których toksyny niszczą wątrobę, trzustkę i nadnercza. Często zatoksyczniona z tego samego powodu jest także tarczyca. Należy zastosować preparaty ziołowe przeciw przywrom, można skorzystać także z bioelektrycznego usuwania patogenów.
Należy pamiętać także o wzmocnieniu pozytywnej flory bakteryjnej spożywając kiszonki, nabiał (kwaśne mleko, maślanka), który jest źródłem min. kwasu mlekowego potrzebnych do wzmocnienia „dobrych” bakterii.

Później należy zabrać się za porządek w jamie ustnej i usunięcie z niej wszelkiego metalu (plomby, koronki, aparaty korygujące).

W kolejnym etapie leczenie należy przeprowadzić oczyszczanie wątroby, to najpotężniejszy zabieg leczniczy, który wyeliminuje min. wirusy EBV i cytomegalowirusy. Oczyszczanie wątroby to kuracja wymagająca cierpliwości i czasu, należy ja kontynuować aż do skutku, czyli do całkowitego pozbycia się złogów wątrobowych. Należy liczyć się, że kuracja może trwać kilka miesięcy, a jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś oczyszczania wątroby ilość złogów (tzw. kamieni) może sięgnąć nawet 2 tyś.

Po kilku tygodniach leczenia trzustki, wątroby i nadnerczy odczujesz przypływ energii, nie zapomnij jednak, że musisz wspomóc swoje organy w ich regeneracji poprzez odpowiednią dietę, podstawą jest unikanie (wyeliminowanie) pożywienia zawierającego pleśń.
Aby wspomóc regeneracje nadnerczy i pracę nerek wprowadź suplemenatcje witaminami B2 i B6, zażywaj również trzy razy dziennie chrom w dawce 400 µg. Wątrobę wspomożesz poprzez codzienną suplementację witaminą C w ilości minimum 3g. Powyższe suplementy należy zażywać przez trzy tygodnie, później zmniejszyć dawkę o połowę i stosować je pojedynczo naprzemiennie, każdego kolejnego dnia jeden z nich.

Decydując się na proponowaną przez nas regeneracje trzustki, wątroby i nadnerczy musisz wiedzieć, że pomimo szybkiego odzyskania energii, a może to nawet nastąpić w przeciągu 2 – 3 tygodni istnieje ryzyko ponownego nawrotu przemęczenia. Proces regeneracji ma różne stadium…, a poza tym każdy kontakt ze źródłem zakażenia niesie za sobą obawę, że pasożyty ponownie zagnieżdżą się w organizmie, w konsekwencji patogeny (bakterie, wirusy, grzyby, toksyczna chemia – rozpuszczalniki) z jeszcze większą łatwością będą w stanie zainfekować osłabione organy. Powrót do zdrowia może potrwać, nie rzadko trzeba na to miesięcy a nawet roku, czy dwóch lat…, ale aby być zdrowym i twórczym warto chyba poświęcić ten czas.
Ważne, abyś pamiętał, że jeżeli poczujesz powracające zdrowie nie wpadł w euforię i nie przecenił swoich możliwości. Musisz podejść do tego z rozwagą. Aby dobrze wykorzystać powracające siły, być może dobrym pomysłem byłoby spożytkować ich na rozwój osobisty i samokształcenie.
Każdy, kto doświadczył nawrotów chronicznego zmęczenia wie, jak ważne jest zachowanie umiaru dzisiaj…, aby juto nie znaleźć się ponownie w łóżku.

Masz problemy ze zmęczeniem, braku sił i ogólnym osłabieniem? Umów się na konsultacje i diagnostykę biorezonansową, doradzimy ci, jakie kuracje zastosować, jak oczyścić organizm. Podamy ci konkretne rozwiązania.
UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

 

 

Opinie, wnioski i porady zawarte w powyższej publikacji wynikają z naszych własnych analiz i doświadczeń, są subiektywną oceną przypadków, z którymi mieliśmy do czynienia, jednak nie należy traktować ich jako pewnik. Zaleceń i porad zawartych w artykule nie należy definiować jako metody leczenia chorób w kontekście medycyny akademickiej.

 

 

 

Views: 19

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *