• +48 791 365 651
  • klub@zdrowieznatury.suwalki.pl
  • Suwałki, ul. Noniewicza 44A/4
CZYTELNIA
Skaner 3D-NLS – Jak to działa?

Skaner 3D-NLS – Jak to działa?

Na jakiej zasadzie działa urządzenie?
Podczas badania fotodioda w słuchawkach rejestruje częstotliwości z tzw. Punktów Biolo-gicznie Aktywnych (BAP). Punkty te tworzą „pęczki” zakończeń nerwowych, zakotwiczone w skórze małżowiny usznej. Emitują one różnego rodzaju częstotliwości, fale o różnej długości. Po ich zapisaniu w programie, następuje porównanie zapisanych częstotliwości z badanych narządów z częstotliwościami zapisanymi w bazie (tkanek zdrowych i zmienionych chorobowo). Za pomocą mierzalnych wskaźników możemy określić stan nieuporządkowania w danej komórce (entropia). Zdrowe komórki mają małą entropię (nieuporządkowanie), natomiast chora komórka o zaburzonym metabolizmie dużą. Im wyższa częstotliwość, tym wydajniejsza praca narządu (mniejsza entropia).

Czy dowiem się na co choruję?
Nie, nie stwierdzamy chorób. Badanie na skanerze Health Diagnostics Scanner 3D jest badaniem czynnościowym, na dany moment – musimy brać poprawkę na chwilowe osłabienie narządu czynnikami zewnętrznymi np.stres, leki. Wyniki badania wskazują na stan wydajności danego narządu (wyrażona w %).

Dlaczego mam złe wyniki, a czuję się dobrze?
Wyniki fałszywie dodatnie to takie, które pokazują stan narządu w stanie podostrym, a w rzeczywistości jest to narząd zdrowy. Czynnikami wpływającymi na tego typu wyniki badania jest nikotyna, alkohol, kofeina, teina, napoje energetyczne, stres.
Za pomocą badania na skanerze Health Diagnostics Scanner 3D jesteśmy w stanie wykazać wydajność narządu, która jeśli jest osłabiona i utrzymuje się przez długi czas, może w przyszłości wywołać pewne objawy, dolegliwości, choroby danego narządu. Badanie pozwala zwrócić uwagę na to jak ważna jest profilaktyka.

Dlaczego mam dobre wyniki, a czuję się źle?
Wyniki fałszywie ujemne to takie, które pokazują stan narządu w stanie normy, a w rzeczywistości jest to narząd obciążony. Czynnikami wpływającymi na tego typu wyniki badania są głównie leki np. na ciśnienie, krążenie, hormonalne, wpływ mogą też mieć suplementy czy kuracje ziołowe.

Przykładowe badanie

 

W badaniu widzimy różne figury geometryczne (znaki umowne), reprezentujące określony stan wydolności badanego narządu – wątroby. Każdej figurze przypisano odpowiednie wartości liczbowe w umownej skali procentowej:


Zliczając i uśredniając te wartości możemy określić wydajność pracy wątroby na ok 45%. Być może jest to chwilowe osłabienie (badanie jest czynnościowe, na daną chwilę, trzeba wziąć pod uwagę wpływ czynników zewnętrznych np. przemęczenie). Jeśli stan taki się utrzymuje (możemy to sprawdzić w badaniach kontrolnych), możemy się zastanowić w jakim stopniu wątroba posiadająca wydolność na poziomie ok. 45% spełnia swoje funkcje:

  • detoksykacyjne
  • produkcja energii
  • udział w procesach metabolicznych
  • produkcja żółci.

Przy takim osłabieniu narządu mogą pojawić się objawy, dolegliwości np. ból w okolicach podżebrowych z prawej strony, problemy z trawieniem, wypróżnianiem, niestrawność.

 

Umów się na badanie Skanerem 3D-NLS

Views: 155

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *