• +48 791 365 651
  • klub@zdrowieznatury.suwalki.pl
  • Suwałki, ul. Noniewicza 44A/4
CZYTELNIA
Powody migreny i bólu głowy

Powody migreny i bólu głowy

Bóle głowy są w stanie całkowicie odebrać radość życia. Mogą obniżyć motywację do działania w takim stopniu, że nie chce się już nawet z nimi walczyć. Ludzie żyjący z takim bólem zasługują na jak największe współczucie, albowiem muszą stawiać czoła codziennym sprawom na przekór swojemu cierpieniu. Często zdarza się, że żadne lekarstwo nie pomaga. Pomimo różnic, migreny, zwykłe bóle głowy, a także bóle głowy wywołane zapalaniem zatok mają ze sobą dużo wspólnego.

Stan zapalny zęba, zapalenie dróg moczowych, problemy z jelitami, węgorek jelitowy są najczęstszymi przyczynami migren.

Istnieją również przyczyny związane z reakcjami alergicznymi na mleko, owoce cytrusowe, jajka i produkty mocno solone. Jednak metodę eliminacji alergenów trudno zastosować w praktyce: w zasadzie niemożliwa jest dłuższa rezygnacja z wyżej wymienionych produktów. Usunięcie bakterii oraz pasożytów jelitowych prowadzi natomiast do trwałej poprawy.

Prawdopodobnie najpierw dochodzi do zakażenia pasożytami jelitowymi, albowiem już u dzieci spotyka się migreny. Węgorek jelitowy to niewielki pasożyt w dużej ilości występujący u koni, który łatwo przenika do organizmów ludzi i innych zwierząt. Praktycznie 100% osób cierpiących na migreny nosi w sobie duże ilości tego pasożyta. Być może razem z nim wnika do organizmu jakaś bakteria powodująca kurczenie się naczyń krwionośnych w mózgu, co w efekcie wywołuje ból. Należy niezwłocznie zastosować oczyszczanie z pasożytów i bakterii, można skorzystać z metod elektronicznego usuwania patogenów.

Również bakterie żyjące w plombach, kanałach korzeniowych i miejscach po usuniętych zębach mogą być przyczyną bólu. Do głównych winowajców można zaliczyć gronkowca złocistego, ale laseczki beztlenowe i paciorkowce spotyka się równie często. Taki stan zapalny, z powodu swoich niewielkich rozmiarów niewywołujący bólu, znajduje sobie przejście w głąb organizmu i wędruje prosto do twojego mózgu! Należy teraz znaleźć dentystę doświadczonego w leczeniu tego typu stanów. Jeśli po jakimś czasie ponownie dojdzie do pogorszenia, a jest to zjawisko powszechne, zabieg należy powtórzyć. Ranę w tym czasie trzeba przepłukiwać białą jodyną (jodek potasu, 12 kropli) lub płynem Lugola (6 kropli) rozcieńczonych w 1/4 szklanki wody za pomocą strzykawki o zakrzywionej końcówce.

Nie stosuj jodyny, jeśli jesteś na nią uczulony.

Okrężnica jest zawsze miejscem gromadzącym mnóstwo bakterii. Powinna być opróżniana przynajmniej dwa razy dziennie w celu utrzymania ilości bakterii na jak najniższym poziomie. Pomóc mogą zwyczajne zioła, jak Cascara sagrada, herbatka z senesu lub tabletki z tlenkiem magnezu (2-3 razy dziennie).

Kamienie w wątrobie, a także jej zbytnie przeciążenie również stanowią źródło bakterii. Oczyść ją, a szybko zauważysz efekty.

Można zastanawiać się, czy to toksyny produkowane przez bakterie, czy też wywołany przez nie stan zapalny powodują ból głowy. Oczywiście trujące substancje w postaci gotowej spożywamy w produktach takich jak jogurt, ser, wino, kwaśna śmietana. Są one w stanie wywołać naprawdę „królewski” ból. A zatem należy unikać jakichkolwiek pokarmów zawierających tyraminę. Wszelkie produkty mleczne należy przegotowywać minimum dziesięć sekund, co ma na celu zlikwidowanie salmonelli i Shigelli. Produktów, których nie można tak przygotować, nie należy jeść w ogóle.

Na początek wyeliminować należy pasożyty jelita oraz bakterie metodą elektroniczną lub ziołami. Można się spodziewać, że dzięki temu pozostaną jedynie nieliczne, umiejscowione w ogniskach zapalnych, kamieniach i zawartości okrężnicy. Jeżeli powodem bólu głowy jest pałeczka okrężnicy (E.coli), wykonać trzeba program oczyszczania jelit. Uważaj na zanieczyszczone jedzenie oraz wodę. Większość ludzi nabawia się powtórnie węgorka jelitowego w ciągu zaledwie kilku dni. Aby temu zapobiec, stosuj oczyszczanie elektroniczne codziennie przez okres trzech tygodni, przy czym oczyść także pozostałych członków rodziny i wszystkie zwierzęta. Nie dopuszczaj do kontaktu z końską śliną i nigdy nie wkładaj palców do ust. Po wyjściu z toalety odkażaj ręce spirytusem.

Aby zlikwidować ból głowy:

  • zniszcz węgorki i bakterie,
  • wykonaj ziołowe oczyszczanie nerek,
  • doprowadź do porządku uzębienie,
  • przeprowadź program oczyszczania jelit,
  • gotuj wszystkie produkty nabiałowe,
  • wykonuj oczyszczanie wątroby.

To wszystko pomoże zredukować intensywność oraz częstotliwość ataków migreny. Równie częstą przyczyną bólów głowy jest zanieczyszczenie środowiska, a zwłaszcza powietrza. Gaz jest najbardziej rozpowszechnionym winowajcą i, co gorsza, nie czujemy go, ponieważ ulegamy przyzwyczajeniu. Instalacje gazowe są notorycznie nieszczelne. Prowadzenie rur z dużą ilością złącz, przez które gaz może się ulatniać, jest prawdopodobnie najbardziej absurdalnym z nowoczesnych udogodnień.
Czy ktokolwiek próbowałby przesyłać wodę dziurawymi rurami? Szybko dostrzeglibyśmy kałuże na podłodze w kuchni i łazience. Z gazem jest inaczej, bo nie zostawia on śladów, a zatem ty jako użytkownik jesteś święcie przekonany, że nie ma żadnych nieszczelności.

Jeśli cierpisz na bóle głowy, sama naprawa instalacji gazowej nie zawsze wystarczy. Powinieneś przestać korzystać z paliw kopalnych na rzecz elektryczności. Pamiętaj, by nie używać świec ani nie palić papierosów. Powietrze wokół ciebie musi być czyste: bez perfum, potpourri, odświeżaczy, aerozoli, pestycydów, freonu, formaldehydu, zapachu do samochodów, podpałki do kominka i dymu z płonącego drewna.

 

 

 

Views: 120

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *