• +48 791 365 651
  • klub@zdrowieznatury.suwalki.pl
  • Suwałki, ul. Noniewicza 44A/4
EDUKACJA
Potrzeba suplementacji

Potrzeba suplementacji

Suplementacja jest nieodzowna… ile w tym prawdy?

W dzisiejszych czasach suplementacja jest koniecznością, pozwalającą przeciwdziałać wszelkiego rodzaju schorzeniom, które pojawiłyby się gdybyśmy nie dowartościowali produktów spożywczych nieodzownych nam do życia. Lek jest koniecznością, suplement jest rozważnym stosowaniem uzupełnienia pożywienia, bez którego nie ma życia.
Wiemy przecież, że istnieją pewne atrybuty życia tj.:

  • tlen – bez niego nie ma życia
  • jedzenie – bez pożywienia, które jest pełnowartościowe to życie też nie będzie normalnie funkcjonowało, nie zostaną zachowane normalne procesy

.
Zatem skoro środowisko nam juz nie dostarcza tych składników, które są nieodzowne do prawidłowych funkcji naszych narządów, musimy świadomie je pozyskać z kultur ekologicznych. Zatem jeżeli mówimy o suplementacji, to suplementacja powinna być wysublimowana i oparta tylko o ekologiczne, czyli certyfikowane produkty.

Dlaczego powinniśmy się zainteresować suplementacją?

Często spotykamy się z opinią, że przecież nasi przodkowie nie korzystali z suplementów i niczego im nie brakowało. Owszem – nie sposób się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Zwróćmy jednak uwagę na to, że prowadzili oni całkiem inny tryb życia, jedli pełnowartościowe owoce i warzywa, mięso nie było w żaden sposób przetwarzane, a powietrze aż tak skażone.

Powodów, które sprawiają, że w obecnych czasach suplementacja jest nam nieodzowna można by podać wiele. Monokultura upraw rolnych – oznacza to, że w jednym miejscu ciągle uprawia się tą samą roślinę doposażając glebę w chemiczne związki nawozowe. Zapominamy jednak o tym, że np. azotyny są kancerogenne. To wszystko przenosi się na pożywienie dla zwierząt, a zwierzęta jeszcze dodatkowo faszeruje się sterydami, żeby szybciej przybierały na masie.

W ten właśnie sposób dostajemy produkty pochodzenia zarówno zwierzęcego jak i roślinnego, które zupełnie nie odpowiadają naszemu organizmowi, a wręcz zanieczyszczają go. Do tego pojawia się kwestia konserwantów, stabilizatorów, barwników i substancji smakowych jak glutaminian sodu, który drastycznie likwiduje pozytywne bakterie, znajdujące się w jelicie grubym, które odpowiadają za naszą odporność.

Nie możemy zapominać o zanieczyszczeniach przemysłowych, pyle zawieszonym, a nade wszystko złym styl u życia, pewnych niepoprawnych nawykach w sposobie odżywiania, ale przede wszystkim gonitwie za ciągłymi osiągnięciami, które nie przynoszą nam tego, co powinno nam dostarczać satysfakcji, a to przecież nie wszystko…

Dzisiejszy świat jest inny, ale nasze organizmy się nie zmieniły. Tak samo jak nasi dziadkowie czy pradziadkowie, aby sprawnie funkcjonować potrzebujemy odpowiedniej dawki witamin i minerałów.

Co wyróżnia dobre suplementy?

Norma unijna mówi o tym, że suplementem można nazwać produkt, który zawiera 38% naturalnego składu pochodzenia, w tym przypadku, roślinnego.

Niektórzy starają się z tego robić przywilej i dodatkowy atut, twierdząc, że rozcieńczony produkt lepiej się wchłania. Rzeczywistość jest troszeczkę inna, bo wystarczy spojrzeć na to, jak organizm wchłania poszczególne substancje.

Można oczywiście z roślin wziąć te najbardziej rozpoznawalne składniki i poustawiać je w tzw. modny sposób, ale to będzie działało wyrywkowo. Przyroda nie zna kompromisów i nasz organizm również. To, co zostało stworzone w naturze z tzw. tłem biologicznym i właściwym stężeniem, najbardziej odpowiada naszemu organizmowi. Rzecz w tym, aby rozpoznać tę jakość.

Bać świadomym, jaką suplementację wybrać

Czy mam jakiś inny wybór oprócz udania się do apteki?

Przede wszystkim musimy zdecydować się na wybór dobrego suplementu, a dla niewtajemniczonych to nie jest takie proste.

Okazuje się, że pod względem chemicznym pewne związki, które sztucznie uzyskujemy w zakładach przemysłowych mają strukturę zawsze prawoskrętną, która nie jest tolerowana przez organizm do tego stopnia, że albo wcale nie jest wchłaniana, albo tylko częściowo, wykazując przy tym uboczne, negatywne skutki włącznie z zakwaszeniem organizmu. Tak się stało np. z kwasem askorbinowym – witamina C właśnie ta prawoskrętna, czyli syntetyczna zakwasza organizm, zamiast poprawiać jego funkcje.

Może i po kilku dniach stosowania syntetycznych suplementów przestaną nam wypadać włosy i łamać się paznokcie, ale czy nasza wątroba to wytrzyma? Chyba nie o to chodzi.

Nie szukajmy tabletek-cud. Szukajmy tego, co naszemu organizmowi przyniesie prawdziwe ukojenie, da mu to, czego rzeczywiście potrzebuje i czego się domaga.

Prawidłowy dobór suplementów dla każdego organizmu jest inny. Polecamy wziąć udział w konferencjach „Żyje Świadomie”, gdzie każdy może dowiedzieć się, jakie suplementy dobrać, aby organizm był pełen energii i zdrowia.

Jeśli suplementacja, to tylko w pełni naturalna

Dzięki właściwej suplementacji organizm odzyskuje sprawność funkcjonowania i jego naturalną zdolność działania na poziomie komórkowym. Organizm ludzki został tak skonstruowany, że ma zdolności regulacyjne, ale do pewnego momentu. Zwykle do tego, w którym czynniki wcześniej przytoczone, jako negatywne, a pochodzące ze środowiska, nie ograniczą zdolności jego syntezy i funkcji organicznych.

Pamiętajmy, że nasz organizm to jedno z najdoskonalszych „urządzeń” na świecie, dbajmy więc o nie najlepiej jak to tylko możliwe. Jeśli będziemy świadomie podejmować decyzje i kierować się mądrymi wyborami, które będą procentować nie tylko w najbliższej przyszłości, ale również za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.

Możemy jednoznacznie stwierdzić, że w obecnych czasach suplement to nasz największy sprzymierzeniec na drodze do zdrowia. Nie jest to już wymysł czy fanaberia, a coś, czego nasz organizm rzeczywiście potrzebuje, aby dobrze funkcjonować. Zadbajmy więc o siebie i pozwólmy sobie na luksus, jakim obecnie jest dobre samopoczucie.

 

 

Views: 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *