• +48 791 365 651
  • klub@zdrowieznatury.suwalki.pl
  • Suwałki, ul. Noniewicza 44A/4
BORELIOZA
Dr Maria Bortel-Badura – Borelioza, choroba zdradliwa i podstępna

Dr Maria Bortel-Badura – Borelioza, choroba zdradliwa i podstępna

Borelioza jest wieloukładową chorobą spowodowaną zakażeniem krętkiem Borrelia burgdorferi przenoszonym najczęściej przez kleszcze i larwy kleszczy. Udowodniono jednak przypadki zakażeń od much, komarów i innych insektów. Od Kretkiem borrelia możemy zarazić się także przez płyny fizjologiczne.
Na przestrzeni lat informacje dotyczące objawów boreliozy, diagnostyki oraz leczenia zmieniały się. Obecnie wiadomo, że borelioza jest chorobą podstępną, bogato lub skąpoobjawową, trudną do zdiagnozowania dostępnymi na rynku testami i wymagająca długotrwałego leczenia metodami łączącymi antybiotykoterapię z ziołolecznictwem i medycynę fizykalna.
Borelioza pod względem klinicznym charakteryzuje się przebiegiem fazowym i nawrotowym, jednak przebieg ten może u jednych pacjentów być agresywny i wyniszczający, a u innych przez wiele lat niemy klinicznie czy łagodny.

W najbliższym czasie udostępnimy naszym czytelnikom obszerny artykuł poświęcony tej chorobie, diagnozowaniu i leczeniu w wersji PDF.

Dzisiaj publikujemy poniżej kilka ciekawych wykładów i wywiadów o tematyce boreliozy. Szerokie spektrum wiedzy zawartej w tych nagraniach z pewnością będzie przydatna tym, którzy borykają się z boreliozą.BORELIOZA – Doświadczenia własne – dr Maria Bortel-Badura


Diagnostyka w boreliozie – dr Maria Bortel-Badura


Jak się zarażamy boreliozą – dr Maria Bortel-Badura


Terapia w boreliozie – dr Maria Bortel-BaduraBORELIOZA cz. 1 – dr Maria Bortel-Badura


BORELIOZA cz. 2 – dr Maria Bortel-Badura


BORELIOZA cz. 3 – dr Maria Bortel-Badura


BORELIOZA cz. 4 – dr Maria Bortel-BaduraBorelioza fakty i mity – dr Maria Bortel-BaduraBorelioza choroba podstępna i mordercza! – wykład dr Maria Bortel Badura